=
Skontaktuj się z nami: tel. 606 305 263
Instalacje domofonowe - Częstochowa Usługi elektryczne i teletechniczne - Częstochowa

Instalacje domofonowe - Częstochowa

DOMOFONY I WIDEODOMOFONY

Systemy w których skład wchodzą urządzenia z grupy domofonów i wideodomofonów spełniają kilka funkcji, których podstawową cechą jest ochrona obiektów. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, poprzez identyfikację odwiedzających nas osób ale także komfort obsługi wejść prowadzących do chronionego obiektu. Domofon czy wideodomofon powinien być traktowany jako pierwsza linia ochrony naszego domu czy mieszkania przed ewentualnym zagrożeniem, dopiero w drugiej kolejności powinniśmy zastanawiać się nad jego funkcjonalnością czy wyglądem. Domofony to jeden z najtańszych sposobów zabezpieczenia mienia, pamiętać należy jednak aby wybierać urządzenia sprawdzonych i uznanych producentów aby systemy te nie sprawiały nam niepotrzebnych problemów.
W systemach domofonowych i wideodomofonowych, podobnie jak w innych branżach elektronicznych producenci dbają o ciągły rozwój produktów, co za tym idzie zmienia się ich zastosowanie i funkcjonalność.
Systemy te możemy podzielić na kilka grup produktowych, których zastosowanie uzależnione jest od potrzeb klientów.

Domofon.

Jest to podstawowy zestaw składający się z bramofonu (kasety zewnętrznej) oraz unifonu (słuchawki domofonowej), służących do komunikacji głosowej.

Wideodomofon.

Wideodomofon służy do podstawowej komunikacji, jego dodatkową zaletą jest możliwość podglądu obrazu w aparacie wideodomofonowym za pośrednictwem kamery znajdującej się w kasecie zewnętrznej. Wideodomofony mogą pracować w trybie czarnobiałym, jednak dzięki zastosowaniu technologii LCD, standardem stają się wideodomofony kolorowe.

Domofon Wideodomofon z interkomem.

W przypadku zastosowania w instalacji więcej niż jednego unifonu lub wideomonitora, możemy wykorzystać funkcję interkomu do łączności wewnętrznej pomiędzy nimi.

Wideodomofon z pamięcią.

Funkcją dodatkowego wyposażenia aparatów wideodomofonowych może być moduł pamięci. Pamięć kilkudziesięciu lub nawet kilkuset zdjęć, umożliwia nam identyfikację osób, które nas odwiedziły podczas naszej nieobecności. Nowoczesne wideodomofony dzięki zastosowaniu kart pamięci oprócz zdjęć zapisywać mogą także krótkie filmy.

Domofon Wideodomofon z zamkiem szyfrowym.

W klasycznej instalacji domofonowej do otwarcia drzwi lub furtki musimy użyć klucza. W przypadku zastosowania elektronicznego zamka szyfrowego, możemy otworzyć elektromagnes blokujący nasz zamek za pomocą kilkucyfrowego kodu PIN wbijanego na klawiaturze zamka.

Domofon Wideodomofon z kluczem elektronicznym lub czytnikiem pastylek DALLAS.

Podobnie jak w przypadku zamka szyfrowego, zwykły klucz zostaje zastąpiony elektronicznymi kluczami, kartami zbliżeniowymi lub pastylkami, które po zbliżeniu do czytnika w kasecie zewnętrznej otworzą nasze drzwi.

Domofon Wideodomofon bezprzewodowy.

W przypadku braku możliwości zastosowania instalacji kablowych pomiędzy furtką a docelowym miejscem montażu unifonów, możemy zastosować domofony bezprzewodowe. Należy jednak pamiętać iż zasięg takich domofonów jest ściśle uzależniony od warunków w których są montowane, a kolejną wadą jest często bardzo wysoka cena.

Domofon Wideodomofon cyfrowy.

Domofon łączy w sobie cechy zwykłego domofonu oraz zamka szyfrowego. Domofony te posiadają także elektroniczne spisy abonentów oraz możliwość montowania kaset zewnętrznych w wielu rozległych lokalizacjach, dodatkowe drzwi, bramy wjazdowe itp. Tego typu instalacje ze względu na dość wysokie koszty są dedykowane do instalacji w aplikacjach wielorodzinnych jak bloki, osiedla strzeżone itd.

Telefon z funkcją domofonu.

Wielu producentów oferujących centrale telefoniczne oferuje w nich także funkcje domofonu. Podstawowe funkcje domofonu zostają zachowane, jednak do obsługi połączenia z dzwoniącym wykorzystać możemy aparaty telefoniczne, także bezprzewodowe.

Interkomy.

Dla zastosowań, w których potrzebne jest zapewnienie komunikacji pomiędzy dowolnymi pomieszczeniami w obrębie jednego budynku, a gdzie nie ma potrzeby komunikacji z bramą, drzwiami zewnętrznymi możemy zastosować urządzenia interkomowe. Interkomy mogą pracować autonomicznie, jak interkom kasowy czy interkom pracujący w sieciach zasilający ale także w aplikacjach rozproszonych czy konferencyjnych łącząc wielu abonentów jednocześnie.

Domofony CzęstochowaInstalacje domofonoweKasety domofonoweUnifonyWzmacniacze