=
Skontaktuj się z nami: tel. 606 305 263
Inteligentne instalacje elektryczne - Częstochowa Usługi elektryczne i teletechniczne - Częstochowa

Inteligentne instalacje elektryczne - Częstochowa

Co to jest inteligentny dom?

Podstawowym zadaniem konwencjonalnej instalacji elektrycznej jest dostarczanie i dystrybucja energii elektrycznej wewnątrz i na zewnątrz budynku. Podobne zadania ma instalacja elektryczna w inteligentnym budynku z tą różnicą, że instalacją w inteligentnym budynku możemy w pełni zarządzać. Ma ona dodatkową zdolność generowania i wymiany informacji, która może zostać wykorzystana do sterowania, zarządzania, bądź nadzoru instalacji. Ponadto stosując systemy inteligentnego budynku można sterować i zarządzać innymi systemami, w które dom jest wyposażony.

Będąc użytkownikiem domu wyposażonego w inteligentną instalację możesz zapomnieć o bieganiu po pokojach i zamykaniu żaluzji kiedy wychodzisz z domu, zastanawianiu się czy wyłączyłeś żelazko, zmniejszyłeś ogrzewanie lub czy wyjeżdżając na wakacje zgasiłeś wszystkie światła i zakręciłeś wodę. Załączając alarm system zrobi wszystko za ciebie. Podobnie jak wrócisz do domu system zapali odpowiednie światła, podniesie temperaturę, włączy Twoją ulubioną muzykę. To tylko namiastka możliwości jakie daje ci ten system. Jednak inteligentny dom to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo. Mądrze zarządzając energią elektryczną lub systemem ogrzewania generuje się duże oszczędności finansowe. Nowoczesne systemy już posiadają wiele cech sztucznej inteligencji&. Wynikające stąd korzyści i ułatwienia można jednak dodatkowo wzmocnić, poprzez umiejętną integrację różnych systemów w jeden, sprawnie funkcjonujący organizm. Integracja wielu systemów w jeden - daje komfort i bezpieczeństwo, umożliwia pełną kontrolę nad systemem o każdej porze i w każdej sytuacji, uwalnia właściciela od wielu obowiązków a także minimalizuje koszty eksploatacji.

Najbardziej zaawansowane technologicznie formy zintegrowania różnych systemów w obrębie jednego obiektu, pozwalają stworzyć tzw. budynek inteligentny.
Coraz częściej inwestorzy dostrzegają ogromne możliwości w systemach inteligentnego budynku. Doceniają komfort, bezpieczeństwo oraz ogromne oszczędności. Wszystko to zostaje osiągnięte dzięki współpracy niemal każdego urządzenia elektrycznego, systemu alarmowego , ogrzewania i klimatyzacji z szeroką gamą czujników analizujących sytuację w budynku oraz warunki pogodowe na zewnątrz.

inteligentne instalacje elektryczne

W chwili obecnej obowiązującym standardem instalacji inteligentnego budynku jest KNX/EIB (European Installation Bus) istniejący i stale rozwijany od początku lat 90 ubiegłego wieku, zrzesza już ponad 100 producentów dostarczających sprzęt zgodny z magistralą EIB, co gwarantuje szeroki wybór asortymentu i nie wiąże odbiorcy z jedna firmą, wzornictwem czy rozwiązaniami technicznymi, instalacyjnymi itp...SATEL inteligentne alarmy Częstochowa

SATEL inteligentne alarmy Częstochowa

inteligentny dom Częstochowa

Inteligentne instalacje elektryczneSterowanieNa pilotaAutomatykaCzujnikiSterownikiBezprzewodoweInteligentny domAutomatyka budynkuSystemy inteligentnego budynkuCzęstochowaSterowanie przez internetPoczesnaMykanówKłomniceOlsztynBlachowniaMstówŻytnoWrzosowaRędziny